Gjuajti Ramën me vezë, reagon studentja pas dënimit: Ishte puna vullnetare më e madhe

Publikuar tek: fcb-bomb, më 18:57 27-02-2017 Gjuajti Ramën me vezë, reagon studentja pas dënimit: Ishte puna vullnetare më e madhe

Prokuroria e Tiranës ka kërkuar nga gjykata dënimin me 60 orë punë në interes publik për secilin nga 8 studentët të “Lëvizjes për Universitetin”, të cilët më 2 nëntor 2015, goditën me vezë kryeministrin Edi Rama gjatë protestave të zhvilluara në Tiranë kundër ligjit për arsimin e lartë.

Klodi Hoxha, njëra prej studenteve te akuzuara, ka reaguar me një status në profilin e saj në Facebook duke shkruar se "gjuajtja e Ramës ishte puna vullnetare më e madhe".

"“60 orë pune vullnetare për publikun” është dënimi që na ka akorduar Prokuroria sot në gjykatë. Epo, puna vullnetare dhe më madhe për publikun është bërë tashmë, gjuajtja e Ramës me vezë.",-shkruan studentja.

kjlj.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024111032485962
array(1) { ["section"]=> string(89) "gjuajti-ramen-me-veze-reagon-studentja-pas-denimit-ishte-puna-vullnetare-me-e-madhe-70140" }