Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë del "jashtë funksionit"

Publikuar tek: sport, më 20:42 05-09-2018 Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë del Gjykata e CAS

Tashmë CAS apo Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë nuk do të merret më me disa çështje komplekse në lidhje me futbollin.

Ky është vendimi i marrë nga Gjykata e Apelit në Bruksel pas një ankese të paraqitur nga klubi i Searing kundër qeverisë së futbollit FIFA, pasi ndaloi ekipin të kalonte pronësin të një palë e tretë.

Sipas vendimit, as FIFA dhe as UEFA apo dhe federatat kombëtare nuk do të kenë “fuqinë” të pezullojnë apo përjashtojnë ekipet nga kompeticionet në bazë të vendimeve të CAS.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.037620067596436
array(1) { ["section"]=> string(68) "gjykata-e-arbitrazhit-sportiv-ne-lozane-del-jashte-funksionit-133303" }