Gjykata e Tiranës nuk regjistron zgjedhjet e FSHF, avokatët: Çështje procedure

Publikuar tek: sport, më 14:13 30-03-2018 Gjykata e Tiranës nuk regjistron zgjedhjet e FSHF, avokatët: Çështje procedure

Dhoma e Këshillimit në Gjykatën e Tiranës ka vendosur mos regjistrojë zgjedhjet e Federatës Shqiptare të Futbollit, ku Armand Duka u zgjodh President i FSHF.

Studios ligjore Braka e cila po ndjek këtë çështje, sqaron për newsbomb.al se Dhoma e Këshillimit ka kthyer mbrapsht kërkesë e FSHF për gjesitrimin e zgjedhjeve dhe ka kërkuar material plotësues të të gjithë votuesve në asamble. Studio Braka, aktualisht po interesohet pranë Gjykatës së Tiranës për t'u njohur më konkretisht me procedurat e materialet plotësuese të nevojshme.

Avokatët thonë për newsbomb.al se nëse nuk arrihet të qartësohet kjo situatë dhe nëse zgjedhjet nuk regjistrohen pavarësisht se janë njohur edhe nga UEFA, vendimi do të apelohet.

Armand Duka fitoi zgjedhjet në Asamblenë e Përgjithshme, zhvilluar më datë 11. 01. 2018 përballë kandidatit socialist Bashkim Fino.

Votoni kryebashkiakun tuaj: Kush punon mirë, kush është i korruptuar

Emri / Bashkia
Punoi mirë
I korruptuar

Ju lutem, për të votuar kryetarin e bashkisë klikoni Qarkun përkatës në hartë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « UEFA fundos Skënderbeun, DËNIM kapital për klubin korçar
Gjykata nuk regjistron zgjedhjet e FSHF, ja ç'do të bëjë nesër ARMAND DUKA »
Article Logic
Execution time: 0.030218839645386
array(1) { ["section"]=> string(83) "gjykata-e-tiranes-nuk-regjistron-zgjedhjet-e-fshf-avokatet-ceshtje-procedure-115074" }