Gjykata franceze pezullon ndalimin e burkës në plazhe

Publikuar tek: bota, më 15:27 26-08-2016 Gjykata franceze pezullon ndalimin e burkës në plazhe

Gjykata më e lartë Administrative e Francës ka pezulluar këtë të premte vendimin për ndalimin e vjeshjes së grave myslimane në plazh, burka.

Vendimi për dalimin e burkës në plazhet e qytetit Villeneuve-Loubet ka zemëruar shumë myslimanë si dhe ka gjallur reagimin e mijëra qytetarëve të besimeve të tjera që kanë dalë në mbështetje të tyre.

Vendimi i Gjykatës për pezullimin e ndalimit të burkës do të qëndrojë në fuqi deri në marrjen e një vendimi përfundimtar, njoftoi Gjykata Administrative.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.15593194961548
array(1) { ["section"]=> string(59) "gjykata-franceze-pezullon-ndalimin-e-burkes-ne-plazhe-50947" }