Gjykata jep masën e sigurisë për Andi Tomën dhe ish punonjësit e ARRSH: Burg pa afat

Publikuar tek: barometri, më 08:17 05-02-2018 Gjykata jep masën e sigurisë për Andi Tomën dhe ish punonjësit e ARRSH: Burg pa afat

Gjykata e Elbasanit ka dhënë masën e sigurisë për Andi Tomën, ish-drejtorit të Përgjithshëm të Rrugëve të vitit 2008-2013 gjatë qeverisjes së PD-së.

Andi Toma akuzohet për shpërdorim detyre dhe korrupsion në ndërtimin e rrugës Tiranë-Elbasan. Më herët kjo gjykatë dha të njëjtën masë sigurie për pasardhësin e Tomës në këtë post, Dashamir Xhikën.

Për ish zyrtarët e ARRSH Agron Hysa, Kujtim Hysa, Rexhep Tarba është dhënë masa burg pa afat ndërsa për Rezarta Boçikun, “arrest shtëpie”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.057403802871704
array(1) { ["section"]=> string(90) "gjykata-jep-masen-e-sigurise-per-andi-tomen-dhe-ish-punonjesit-e-arrsh-burg-pa-afat-109156" }