GJYQI për pronësinë e Top Channel, Ben Blushi kapet “mat” me gjykatësin te Plaza (PAMJET)

Publikuar tek: aktualitet, më 10:23 08-06-2018 GJYQI për pronësinë e Top Channel, Ben Blushi kapet “mat” me gjykatësin te Plaza (PAMJET)

Ben Blushi, drejtor i Top Channel është “kapur mat” në një kafe me gjykatësin Ardian Dvorani në një nga lokalet e kryëytetit ku kanë qendruar për një orë e gjysmë.

Dvorani është gjykatësi që po shqyrton çështjen e pronësisë së Top Channel në Gjykatën e Lartë. Takimi ka ndodhur më datë 24 maj, një ditë para seancës së bujshme.

Në pamjet e publikuara nga Hashtag.al, Blushi dhe Dvorani duken qartë në takimin miqësor që besohet se ka patur në qendër pikërisht çështjen e pronësisë së Top Channel mes Vjollca Hoxhës e fëmijët e saj të cilët po luftojnë kundër Aurel Baci, Albert Sino, aksionerë.

Trupa gjyqësore ishte e përbërë nga gjyqtarët Artan Broci, Shkëlzen Selimi dhe Medi Bici.

Gjyqtari Medi Bici dha dorëheqjen më herët nga çështja në rrethana të paqarta, ai dyshohet se mund të ketë qenë nën presion.

Datën e seancës, më 25 Maj, në seancë është paraqitur gjyqtari Ardian Dvorani, ndërsa pala kundërshtare me Vjollca Hoxhën në gjyq, pretendon se Dvorani ka kërkuar të imponojë prezencën e tij në gjyq, sepse ai nuk ishte shortuar dhe nuk ishte zgjedhur me procedurë anëtar i trupës, për zëvendësimin e Medi Bicit.

Ardian Dvorani është një anëtar i Gjykatës së Lartë, me mandat zyrtar të përfunduar, ndonëse sipas Hashtag.al ka mundur të gjejë shtigjet për të qëndruar provizorisht në këtë gjykatë.

Mësohet se kjo seancë e datës 25 Maj është ndërprerë, pasi gjyqtari Shkëlzen Selimi ka kërkuar kohë të njihej me aktet e dosjes.

Por ndërsa gjyqtari Dvorani ka tentuar më datën 25 Maj të imponohet si pjesë e trupës gjykuese, filmimet e datës 24 Maj (vetëm një ditë para seancës), e kanë fiksuar atë në një takim të përzemërt në Bar ‘Panevino” (Hotel Plazza), me drejtorin aktual të Top Channel, Ben Blushi.

A po synohet një ujdi me gjyqtarin lidhur me pronësinë e Top Channel? 

benblushidvorani.jpg

benblushidvorani2.jpg

benblushidvorani3.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.030035972595215
array(1) { ["section"]=> string(91) "gjyqi-per-pronesine-e-top-channel-ben-blushi-kapet-mat-me-gjykatesin-te-plaza-pamjet-123666" }