Gjysmëfinalja e parë e Eurovision, 10 shtetet që u kualifikuan

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 23:10 10-05-2016 Gjysmëfinalja e parë e Eurovision, 10 shtetet që u kualifikuan

Është zhvilluar gjysmëfinalja e parë e Eurovision 2016, ku kanë performuar këngëtarë nga 18 shtete. Pasi kanë dëgjuar këngët, juria e çdo shteti pjesëmarrës dhe qytetarët e shteteve pjesëmarrëse në këtë gjysmëfinale kanë votuar për të preferuarit e tyre.

Në finale u kualifikuan:

Azerbajxhani

Rusia

Holanda

Hungaria

Kroacia

Austria

Armenia

Republika Çeke

Qipro

Malta

Gjysmëfinalja e dytë do të zhvillohet më 12 maj dhe Eneda Tarfia do të performojë e parafundit. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.014991044998169
array(1) { ["section"]=> string(67) "gjysmefinalja-e-pare-e-eurovision-10-shtetet-qe-u-kualifikuan-40082" }