Goditet me plumb nga RENEA, reagon deputeti për ngjarjen: Është terrorizuar e gjithë lagjia, çfarë krimi kanë bërë Arbeni dhe Martini?

Publikuar tek: aktualitet, më 12:45 14-09-2018 Goditet me plumb nga RENEA, reagon deputeti për ngjarjen: Është terrorizuar e gjithë lagjia, çfarë krimi kanë bërë Arbeni dhe Martini? Nga vendngjarja

Një ngjarje e rëndë ndodhi mëngjesin e ditës së sotme pasi forcat RENEA shkëmbyen zjarr me shtetasin Haxhi Lika, në Divjakë.

Mësohet se gjatë shkëmbimit të zjarrit, Lika është qëlluar në kokë në rrethana ende të paqarta, por fatmirësisht është jashtë rrezikut për jetën.

Për këtë ngjarje ka reaguar dhe deputeti i Partisë Demokratike Myslym Murrizi i cili akuzon se po tentohet të fshihet e vërteta.

Sipas deputetit demokrat, Lika nuk ka kundërshtuar policinë dhe është qëlluar me pa të drejtë.

"Kanë shoqëruar në polici dy djemtë e Haxhi Likes që është plagosur në gjumë, të cilët janë punëtorë tek nje fabrikë polisteroli në Kolonjë.

Martin Likën rreth 45 vjeç dhe Arben Likën rreth 49 vjeç. Po i pyes keta banditë me uniformë, se çfare krimi kanë bërë Arbeni dhe Martini?”, shkruan Murrizi.

Reagimi i plotë:

Disa pyetje per keta bandite me uniforme, qe pasi e qellojne qytetarin brenda ne shtepi, kerkojne te mashtrojne per ngjarjen.

Së pari plumbi ka goditur Haxhi Liken nga pas kokes dhe ka dale perpara.

Mjeket ligjore nen presionin e pushtetit qe komandon bandat me uniforme, po tenton te fallsifikoj provat, qe te fshehin te verteten e kesaj ngjarje kriminale.

Si mundet qe nje qytetare paska kundershtuar policine, pa qene me fytyre nga dritarja por me kurriz nga dritarja, perderisa plumbi ka hyre nga pas kokes dhe ka dale nga para???

Kush jane personat e rrezikeshem qe kane qene te fshehur ne kete banese, apo ne lagjen e LIKEVE te fshatit Remas???

Meqenese lagja dhe banesa ka qene e rrethuar, atehere ku kane ikur ata te shume kerkuarit???

Kane shoqeruar ne polici dy djemte e Haxhi Likes qe eshte plagosur ne gjume, te cilet jane puntore tek nje fabrike polisteroli ne Kolonje.

Martin Liken rreth 45 vjeç dhe Arben Liken rreth 49 vjeç. Po i pyes keta bandite me uniforme, se çfare krimi kane bere Arbeni dhe Martini???

Te thone policia qe a jane keta dy djemte e Haxhiut me preçedent penal ose persona me rekorde kriminale per policine e rrethit Lushnje???

E fundit pyetje eshte se: Pse eshte terrorizuar e gjithe lagja duke i nxjere familjaret me pranga ne duar pas murit rreth (40 qytetare) , dhe pastaj jane larguar duke shoqeruar per presion vetem dy djemte e Haxhiut??

Ky eshte nje turp i policise se inkriminuar dhe qe terrorizon qytetaret ne oren 4:00 te mengjesit, vetem per shou dhe terror

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Nga kthesa e Doganës së Tiranës deri në Prezë rruga e BLLOKUAR plotësisht, ARRSH jep njoftimin
Aksioni i RENEA-s në Divjakë, në kërkim të rivalëve të Aldo Bares »
Article Logic
Execution time: 0.0044729709625244
array(1) { ["section"]=> string(137) "goditet-me-plumb-nga-renea-reagon-deputeti-per-ngjarjen-eshte-terrorizuar-e-gjithe-lagjia-cfare-krimi-kane-bere-arbeni-dhe-martini-134303" }