Goditje e rëndë për Shqipërinë, dëmtohet Lorik Cana

Publikuar tek: sport, më 20:41 29-09-2015 Goditje e rëndë për Shqipërinë, dëmtohet Lorik Cana

Kombëtarja Shqiptare dhe tranjeri Gianni de Biasi ka një marrë një lajm shqetësues mbrëmjen sotme, pasi kapiteni Lorik Cana është dëmtuar në takimin e zhvilluar mes Lilës dhe Nantës.

Cana la fushën në minutën e 56-të, për shkak se lëndoi kaviljen gjatë një dyluftimi duke sjellë shqetësim te skuadra e tij dhe mbi të gjitha për shqiptarët.

Nanta nuk ka dhënë asnjë njoftim deri më tani, duke mbajtur në ankth të gjithë për praninë e mbrojtësit në sfidën e rëndësishme të 8 tetorit mes Shqipërisë dhe Serbisë në “Elbasan Arena”.

Një mungesë e Canës do të rëndonte situatën në mbrojtjen shqiptare, pasi edhe mbrojtësi Mërgim Mavraj ende nuk është rikuperuar nga dëmtimi, që e ka mbajtur atë jashtë fushës për një periudhë të konsiderueshme.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Barcelonës i mjaftojnë 2 minuta për të fituar, dështon Chelsea i Mourinhos
Ndeshja Shqipëri-Serbi/ Shulku:S'abuzuam me çmimet e biletave. Në stadium s’do ketë tifozë serbë, vetëm studentë »
Article Logic
Execution time: 0.020810842514038
array(1) { ["section"]=> string(56) "goditje-e-rende-per-shqiperine-demtohet-lorik-cana-21951" }