Gomonia me 2 ton drogë nga Himara në Greqi, qëllohet me armë njëri nga skafistët (ZBARDHEN DETAJE TË REJA)

Publikuar tek: aktualitet, më 09:35 26-11-2017 Gomonia me 2 ton drogë nga Himara në Greqi, qëllohet me armë njëri nga skafistët (ZBARDHEN DETAJE TË REJA)

Zbardhen detaje të reja lidhur me operacionin ku u kap nga policia greke një gomone me 2 ton drogë.

Gomonia ishte nisur nga Himara, por mediat vendase kanë shkruar sot se gjatë operacionit policia ka qëlluar në drejtim të trafikantëve. Për pasojë, njëri prej tyre ka mbetur i plagosur.

Ky operacion kishte disa muaj që po përgatitej, ndërsa dje forcat e policisë kanë ndërhyrë nga deti dhe ajri me helikopter.

Gomonia ishte 12 metra e gjatë, me tre motorë dhe 350 kuaj fuqi secili. Nga ky operacion u arrestuan 4 shqiptarë dhe dy italianë. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.18261098861694
array(1) { ["section"]=> string(110) "gomonia-me-2-ton-droge-nga-himara-ne-greqi-qellohet-me-arme-njeri-nga-skafistet-zbardhen-detaje-te-reja-100776" }