Gramoz Ruçi, kandidati i vetëm për Sekretar i Përgjithshëm në Partinë Socialiste

Publikuar tek: politike, më 09:39 23-04-2016 Gramoz Ruçi, kandidati i vetëm për Sekretar i Përgjithshëm në Partinë Socialiste

Gramoz Ruçi është kandidati i vetëm për Sekretar i Përgjithshëm në Partinë Socialiste. Kryeministri Edi Rama, njëkohësisht kryetar i socialistëve ka zbuluar kështu enigmën. Ruçi është i pakonkurrueshëm.

"Sekretar i Përgjithshëm, dihet emri po unë po e them zyrtarisht, Gramoz Ruçi'', theksoi sot Rama.

Ditë më parë nga burime brenda PS-së, po përflitej se rivali kryesor i Ruçit do të ishte Taulant Balla, por me sa duket, Rama ka vendosur që jo.

Ndërkohë që Koço Kokëdhima është propozuar për koordinator kombëtar i t çështjeve të Emiigracionit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Newsbomb.al zbulon rivalët e Gramoz Ruçit dhe Blendi Klosit. Ja emrat e diskutuar mes socialistëve
Kërcënimi ndaj akademikëve, flet Nikolla: Ngjarje e shëmtuar, e papranueshme... por çështja u zgjidh »
Article Logic
Execution time: 0.01985502243042
array(1) { ["section"]=> string(85) "gramoz-ruci-kandidati-i-vetem-per-sekretar-i-pergjithshem-ne-partine-socialiste-38452" }