Granit Xhaka “çmonton” portën, shënon një supergol (VIDEO)

Publikuar tek: sport, më 20:51 15-09-2018 Granit Xhaka “çmonton” portën, shënon një supergol (VIDEO) Granit Xhaka

Arsenali pasditen e sotme ka arritur një fitore shumë të rëndësishme ndaj Newscastle në transfertë, ku ja fituar me rezultatin e ngushtë 1-2. 

Për miqtë shënuan Granit Xhaka dhe Mesut Ozil në pjesën e dytë. Takimi u hap nga lojtari shqiptar, ku me një goditje dënimi “çmontoi” portën e kundërshtarit.

Në fakt mesfushori na ka mësuar me të tilla finalizime nga distanca, si në Kupën e Botës në “Rusi 2018” ku shënoi një perlë ndaj Serbisë. Ky ishte goli i parë i sezonit të ri për 25 vjeçarin.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.099185943603516
array(1) { ["section"]=> string(60) "granit-xhaka-cmonton-porten-shenon-nje-supergol-video-134463" }