Greqia dëbon 3.427 emigrantë shqiptarë, i ndalohet hyrja në territorin grek

Publikuar tek: bota, më 14:41 14-06-2018 Greqia dëbon 3.427 emigrantë shqiptarë, i ndalohet hyrja në territorin grek Foto ilustruese

Policia greke ka njoftuar sot se sipas planit për trajtimin e emigrantëve të parregullt, për muajin maj janë dëbuar edhe 1,323 emigrantë të nacionaliteteve të ndryshme dhe u kthyen për në vendet e tyre e tyre nga kishin ardhur.

Për këta emigrantë është marrë vendimi për kthim dhe deportim në vendin e tyre me qëllim ndalimin e hyrjes në Greqi.

738 persona janë shqiptarë, 143 nga Iraku, 141 nga Pakistani, 45 nga Gjeorgjia, 42 nga Algjeri, 38 nga Turqia, 24 nga Afganistani dhe 20 nga Irani.

Shqiptarë të dëbuar në 5 muaj: 

Janar-628

Shkurt-648

Mars-668

Prill-745

Maj-738

Në total në 5 muajt e parë të vitit 2018, janë kthyer 3.427 shqiptarë.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Valë protestash antiqeveritare, kryeministri jep dorëheqjen: Mendoj se është momenti...
E rëndë, gruaja përvëlon me spec djegës të dashurën e burrit   »
Article Logic
Execution time: 0.019974946975708
array(1) { ["section"]=> string(81) "greqia-debon-3-427-emigrante-shqiptare-i-ndalohet-hyrja-ne-territorin-grek-124372" }