Grisi flamurin spanjoll? Zbardhet e vërteta dhe “AS” i kërkon falje Gerard Pique

Publikuar tek: sport, më 17:49 10-10-2016 Grisi flamurin spanjoll? Zbardhet e vërteta dhe “AS” i kërkon falje Gerard Pique

Një prej revistave më të mëdha sportive të Spanjës, “AS”, i ka kërkuar falje Gerard Pique pas lajmit që sugjeronte se mbrojtësi kishte prerë nga fanella mëngën me ngjyrat e flamurit spanjoll gjatë ndeshjes kundër Shqipërisë.

Por në një njoftim të federatës spanjolle të futbollit, thuhej se si Pique dhe Sergio Ramos kanë prerë mëngët e dy fanellave me mëngë të gjata, të cilat nuk e kanë shiritin me flamurin spanjoll pasi janë dizajn i ndryshëm nga ato me mëngë të shkurtra, raporton Newsbomb.al.

Redaktori i “AS”, Alfredo Relano, kërkoi falje për lajmin e publikuar online, që u fshi pas disa minutash, dhe vlerësoi kontributin e Pique gjatë viteve.

Gerard Pique pritet të largohet nga futbolli pas Kupës së Botës, Rusi 2018. /Newsbomb.al/

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Krahasimi i statistikave, Shqipëria u paraqit me keq se Lihtenshtejni përballë Spanjës
Skandali, përplasja me De Biasin detyron lojtarin të refuzojë ftesat e Kombëtares, FSHF e mban të fshehtë »
Article Logic
Execution time: 0.016992092132568
array(1) { ["section"]=> string(83) "grisi-flamurin-spanjoll-zbardhet-e-verteta-dhe-as-i-kerkon-falje-gerard-pique-55715" }