Gruaja lexon kryeveprën “Kronikë në Gur”, të shkrimtarit Ismail Kadare në metronë e New York-ut

Publikuar tek: foto-e-dites, më 06:12 15-07-2017 Gruaja lexon kryeveprën “Kronikë në Gur”, të shkrimtarit Ismail Kadare në metronë e New York-ut

Alda Bardhyli, gazetarja dhe dashamirësja e letërsisë, ka shkrepur një foto që do bënte gjithkënd krenar.

Një grua në metronë e New York-ut po lexon kryeveprën “Kronikë në Gur”, shkrimtarit tonë Ismail Kadare

"Në metronë e NewYork-ut, duke lexuar "Chronicle in stone" (Kronikë në gur) të Kadaresë", shkruan Bardhyli.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Njihuni me dy restorantet shqiptare që renditen në top 10-shen e më të mirëve në Europë
Një kroçiere super gjigante ankorohet në Sarandë, të gjithë mbeten gojëhapur nga çfarë shohin »
Article Logic
Execution time: 0.019306898117065
array(1) { ["section"]=> string(98) "gruaja-lexon-kryevepren-kronike-ne-gur-te-shkrimtarit-ismail-kadare-ne-metrone-e-new-york-ut-86207" }