Gruaja më gjoksin jashtë, fotoja e parë shqiptare kaq e guximshme

Publikuar tek: kulture-art, më 07:02 31-03-2016 Gruaja më gjoksin jashtë, fotoja e parë shqiptare kaq e guximshme

Gruaja më gjoksin jashtë, mund të konsiderohet si fotoja e parë shqiptare nudo. Jo tërësisht, por shumë guximshme për kohën. Kjo foto është shkrepur nga Pjetër Marubi shumë herët, që në vitin 1878.

‘’Malësorja pa emër’’, mban veshur një kostum popullor dhe fotoja është zbuluar tani vonë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Punimet për rrjetin e ujësjellësit, nxjerrin në dritë rrënojat e Sarandës antike
Këshilltari i Ramës vërejtje për Sahatin e Vlorës: S’mund ta lënë në gjendje kaq të mjeruar »
Article Logic
Execution time: 0.0042169094085693
array(1) { ["section"]=> string(70) "gruaja-me-gjoksin-jashte-fotoja-e-pare-shqiptare-kaq-e-guximshme-36467" }