Gruaja ngjall debat, merr fëmijët e uritur të azilantëve, i çon në lokal dhe s’i paguan asgjë pronarit

Publikuar tek: bota, më 14:58 30-08-2015 Gruaja ngjall debat, merr fëmijët e uritur të azilantëve, i çon në lokal dhe s’i paguan asgjë pronarit

Një grua po shndërrohet në objekt debati në të gjithë botën me gjestin e saj unik.

Gruaja gjermane ka parë në sytë e fëmijëve të azilkërkuesve padurimin nga uria  dhe ka vendosur që t’i çojë në një lokal ku ofrohej për të ngrënë.

Ajo mori 35 fëmijë dhe porositi për secilin prej tyre jo vetëm ushqim por edhe pije. Në fund nuk pagoi asgjë dhe kjo solli zemërimin e pronarit.

Gruaja i tha atij se do shkonte të konvertonte paratë. Ai u pajtua dhe i besoi verbërisht gruas. Por ajo nuk u kthye dhe pronari, 82 euro duhej t’i paguante vetë.

Në rrjetet sociale kjo është debatuar shumë. Përdoruesit janë të mendimeve të ndryshme, dhe shumë të ndarë. Disa e lavdërojnë dhe pranojnë bujarinë e saj, të tjerë bashkohen me pronarin.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.17240595817566
array(1) { ["section"]=> string(106) "gruaja-ngjall-debat-merr-femijet-e-uritur-te-azilanteve-i-con-ne-lokal-dhe-s-i-paguan-asgje-pronarit-19518" }