Gruaja që etiketat e padëshiruara i shndërron në vepra arti

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 17:31 16-02-2015 Gruaja që etiketat e padëshiruara i shndërron në vepra arti

Një artiste u bë enjohur pasi ktheu mijëra etiketa veshjesh  të padëshiruara në vepra arti. Joy Pitts, nga Nottingham, mblodhi etiketat nga dyqanet bamirëse dhe rrobat që ishin shndërruar  në lecka për t'i kthyer në art.

Ikona e modës Paul Smith, është një tifoz i punës së saj dhe vitin e fundit një nga pjesët e Joy Pitts u përzgjodh për ekspozitë në  Akademinë Mbretërore.

Zonjusha Pitts e përshkroi momentin që u zgjodh nga 12.000 aplikintë si një moment “EUREKA".

“Bull” është vepra e artit  bazuar në një fotografi e bërë në një fermë në Leicestershire.

"Kam filluar eksperimente me materiale kur isha në kolegj," tha ajo.

Portretet e demit të vogël dhe gruas kanë origjinën nga një fermë në Leicestershire, me qenien e dytë të paraqitur në Akademinë Mbretërore.

Projekti i saj i fundit është një portret i Mbretëreshës për të festuar mbretërimin të saj.

Ajo tha se aktualisht është duke u përpjekur për të gjetur një vend-ekspozitë për të inaguruar zyrtarisht portretin.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020886898040771
array(1) { ["section"]=> string(64) "gruaja-qe-etiketat-e-padeshiruara-i-shnderron-ne-vepra-arti-3543" }