Gugash Magani kthehet në Shqipëri, merr drejtimin e Besës

Publikuar tek: sport, më 21:57 30-12-2018 Gugash Magani kthehet në Shqipëri, merr drejtimin e Besës

Trajneri Gentian Begeja nuk do të jetë më trajneri i Besës.

Drejtuesit e klubit kanë vendosur të largojnë trajnerin durrsak për të afruar një emër të njohur.

Në krye të skuadrës është vendosur Gugash Magani i cili pas aventurës në Kosovë kishte mbetur pa skuadër.

Te Besa objektivi është ngjitja në Superligë sezonin e ardhshëm dhe në këtë mënyrë i kanë besuar skuadrën një trajneri ekspert si Gugash Magani.
Ky është një rikthim për Maganin i cili ka drejtuar skuadrën edhe në sezonin 2011-2012.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Pique 'harron' futbollin, bëhet president
»
Article Logic
Execution time: 0.014845132827759
array(1) { ["section"]=> string(63) "gugash-magani-kthehet-ne-shqiperi-merr-drejtimin-e-beses-147077" }