Habisin shkencëtarët, dalin kundër ligjeve të fizikës: Galaktikat rrotullohen njëlloj

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 18:48 14-03-2018 Habisin shkencëtarët, dalin kundër ligjeve të fizikës: Galaktikat rrotullohen njëlloj Foto ilustruese, pamja e një galaktike

Pavarësisht se sa e vështirë është të flasësh për të gjitha galaktikat që ekzistojnë, fizikantë dhe shkencëtarë profesionistë kanë bërë një zbulim të çuditshëm.

Në kundërshtim me rregullat e fizikës, ata kanë zbuluar se të gjitha galaktikat bëjnë një cikël rrotullimi prej një miliadë vjetësh, pavarësisht nga madhësia e tyre.

Sipas përllogaritjeve të thjeshta, një rrotullim i Tokës rreth boshtit të saj zgjat një ditë, ndërsa një rrotullim i saj rreth Diellit zgjat thuajse një vit. Përsa i përket galaktikës tonë, Rruga e Qumshtit ka një diametër prej 100 mijë deri në 180 mijë vite dritë, pavarësisht se nga ku matet.

Kësaj rradhe shkencëtarët kanë vërtetuar se periudha e një rrotullimi të galaktikës zgjat 1 miliard vjet, sipas kohës tokësore.

Ekipi i profesor Meuer theksoi se ky informacion i zbuluar me anë të mikroskopëve, bën të mundur hedhjen e hipotezave të reja mbi ligjet e fizikës, duke qenë se zbulimi është bërë në kundërshtim me to.

Prof Meurer tha se ky informacion do të jetë jetik për gjeneratën e ardhshme të teleskopëve të radios që do të gjenerojnë sasi të mëdha të të dhënave kur të shqyrtojmë qiellin.

Cili nga këto universitete është më i miri dhe cili është më i shtrenjti?

Universiteti i New York-ut në Tiranë
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Luarasi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Privat "Albanian University"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Katolik "Zoja e Këshillit të Mirë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Akademia e Filmit dhe Multimedias "Marubi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e lartë universitare, jopublike, "Universiteti "Marin Barleti""
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Qiriazi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Europian i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Aldent"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "WISDOM"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Polis
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "EPOKA"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e Larte "Nehemia"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Mesdhetar i Shqipërisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional Privat, "Ivoclar Vivadent & Partners"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Pavarësia Vlorë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "LOGOS"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla private e arsimit të lartë, "Universiteti Metropolitan Tirana"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Business University College
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Bedër"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "I Biznesit"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "REALD"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Instituti Kanadez i Teknologjisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
EPITECH ALBANIA
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Esthetics and Style School
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Trondit këngëtarja e famshme, tregon vuajtjet: Për dy vite u mbylla në shtëpi
Linda Rama rrëfen arsyen pse nuk ishte në krah të bashkëshortit sot në Elbasan »
Article Logic
Execution time: 0.0049839019775391
array(1) { ["section"]=> string(90) "habisin-shkencetaret-dalin-kunder-ligjeve-te-fizikes-galaktikat-rrotullohen-njelloj-113261" }