Habit avokatja e njohur: Murrizi kishte të drejtë, unë do e shaja më shumë policin... I kthehen keq komentuesit

Publikuar tek: fcb-bomb, më 15:26 01-04-2017 Habit avokatja e njohur: Murrizi kishte të drejtë, unë do e shaja më shumë policin... I kthehen keq komentuesit

Habit avokatja e njohur Mirela Jorgo, avokatja e cila ndoqi çështjen e “Velierës” në Durrës.

Përmes një publikimi në rrjetin social, avokatja i jep të drejtë kreut të PD-së në Lushnje, zotit Myslym Murrizi i cili shpërtheu në lumë të sharash ndaj policit të rrugores që e ndaloi për rripin e qarkullimit. Murrizi e quajti ndër të tjera policin “fundërrinë, bastard, halabak, drogaxhi...” por po të kishte qenë avokatja Mirela Jorgo në vendin e tij, siç thotë, do e kishte sharë më shumë.

Komentuesit, miq të avokates, i janë kthyer kundër por sërish ajo nuk ka hequr dorë nga argumenti i saj.

MË POSHTË KOMENTI I PLOTË I AVOKATES MIRELA JORGO DHE REPLIKAT ME KOMENTUESIT:

Policia qe nuk dua

Po ndiqja me kujdes vidion e policit Voga i cili kishte ndaluar z. MURRIZI. Incidentin ne fjale e quaj me karaktetistikat dhe injorancen qe kane ende policia jone ne lidhje me qytetarin. Ligji i Kodit Rrugor e ka te qarte qe flitet per rregullat e qarkullimit. Nderkohe polici Voga i kerkon me injorance z. MURRIZI te gjitha dokumentat pa e sqaruar dhe prezantuar ne detaje arsyet e ndalimit dhe aq me teper qe informacionin Voges ia kishte dhene shefi. Ky shefi duhet te vinte dhe ta sqaronte ne detaje z. MURRIZI . Prandaj ishte e drejta e z. MURRIZI te kerkonte shefin. Gjithesesi , policia shqiptare ka deficenca ne komunikim. Dhe kete e flas dhe nga pervoja ime. Vazhdon ende te kete arrogance dge injorance. As ka te krahasuar me policine dhe etiken e sjelljes me nje polic te vendeve Europiane. kjo eshte policia qe nuk duam. Z Murrizi ka te drejte te ngreje padi ndaj z. Polic per shperdorim detyre dhe dhune psikologjike.

nnnnnnnn.png

m1.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022417068481445
array(1) { ["section"]=> string(112) "habit-avokatja-e-njohur-murrizi-kishte-te-drejte-une-do-e-shaja-me-shume-policin-i-kthehen-keq-komentuesit-73781" }