Habit gazetari: Kristaq Rama i martuar në Rusi. Edi Rama ka një vëlla rus

Publikuar tek: politike, më 22:23 13-03-2018 Habit gazetari: Kristaq Rama i martuar në Rusi. Edi Rama ka një vëlla rus

Gazetari Artur Çani i ka habitur të gjithë me deklaratën e tij se kryeministri Edi Rama ka një vëlla rus.

Duke diskutuar në emisionin “360 Gradë” rreth influencës ruse në vendin tonë dhe skandalin e fundit të financimit të PD-së nga rusët, Artur Çani ka deklaruar se i ati i Edi Ramës, Kristaq Rama ka qenë i martuar me një ruse me të cilën ka bërë edhe një djalë.

Deklarata e plotë:

Për të gjetur se kush është më afër rusëve nuk duhet të nisemi nga faktorë të jashtëm. Nëse shohim se u paguan 80 e ca mi dollarë për të dalë në foto me Obamën si çift gay dhe Basha paguan 500 e ca mijë dollarë për të dalë në foto me Trump, diferenca është tek shuma e parave.

Të thuash që Basha do të destabilizojë Shqipërinë

Unë mendoj se Shqipërinë shumë më tepër e destabilizon kokaina, marijuana.

Nuk mund të them që Rama meqë ka një vëlla rus është më afër rusëve se Basha. Kristaq Rama ka një fëmijë në Rusi.

Nëse dokumentet e Partisë së Punës quhen reale merrni dhe lexonin deklaratën e Kristaq Ramës që ka deklaruar se ka qenë i martuar me një ruse dhe ka pasur një djalë.

Por kjo nuk do të thotë se Rama ka lidhje me rusët.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Çështja e detit, flet Bushati: Grekët e quajnë të vdekur marrëveshjen e 2009-s, jemi drejt përfundimit të…
Balla në Elbasan: Ja shuma marramendëse e investuar në infrastrukturë »
Article Logic
Execution time: 0.037734031677246
array(1) { ["section"]=> string(78) "habit-gazetari-kristaq-rama-i-martuar-ne-rusi-edi-rama-ka-nje-vella-rus-113174" }