Hahn: Fuqëzimi i Ballkanit, në interes të BE

Publikuar tek: politike, më 11:33 27-04-2015 Hahn: Fuqëzimi i Ballkanit, në interes të BE Johaness Hahn

Komisioneri Europian për Johaness Hahn deklaroi se është në interes të Bashkimit Europian që Ballkani Perëndimor të fuqizohet.

“Është në interesin tonë që Ballkani Perëndimor të fuqizohet, ne e mbështesim procesin e zhvillimit të Evropës Juglindore”, tha Hahn. Sipas tij, qëndrimi konstruktiv që kanë mbajtur vendet e rajonit është një angazhim pozitiv. Gjithashtu, Hahn shtoi se mirëpret çështjen e Berlinit.

Komisioneri për Politikën Evropiane të Fqinjësisë dhe Negocimit për Zgjerim, Hahn mbajti qëndrimin e tij për vendet e Ballkanit Perëndimor me anë të një videomesazhi në një konferencë që u zhvillua te Ministria e Jashtme.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Blushi-socialistëve: Kush i bën më shumë dëm Shqipërisë, ‘’fytyra’’, apo ‘’pasqyra’’?
Balla-Blushit: Po bën blozë imazhin e qeverisë në prag fushate »
Article Logic
Execution time: 0.0038509368896484
array(1) { ["section"]=> string(47) "hahn-fuqezimi-i-ballkanit-ne-interes-te-be-9771" }