“Hajde kurse...Kurse të lira këtu”, ironizon deputeti: Ministrja këndellet në zyrë. Ja ç’ndodh në shkolla

Publikuar tek: fcb-bomb, më 10:40 15-04-2018 “Hajde kurse...Kurse të lira këtu”, ironizon deputeti: Ministrja këndellet në zyrë. Ja ç’ndodh në shkolla Publikuar nga deputeti

Luçiano Boçi, deputet i Partisë Demokratike bën një denoncim në rrjetin social facebok për kurset private si edhe cilësinë e dobët në shkollat publike, siç e quan ai.

Boçi shpreh se familjet duhet të paguajnë shtesë për një shërbim të cilin fëmijët e tyre duhet ta marrin në shkollë. Deputeti i djathtë denoncon shtimin në masë të kurseve private në shërbim të nxënësve të cilat shpallet me letër njoftime nëpër muret e shkollava në mbarë qytetit, madje edhe fare pranë ministrisë së Arsimit.

Postimi i plotë:

HAJDE KURSE....KURSE TË LIRA KËTU.!!!! Familjeve shqiptare i dubet të paguajnë jo vetëm për tekstet shkollore, për rojen e shkollës, për fotokopje, etj etj..., por dhe për mësimdhënien. Nuk thonë kot që arsimi është falas tek ne. Kurset për lëndë të ndryshme, jo vetëm nuk janë ndalur, përkundrazi janë shtuar në mënyrë galopante. Orari i ri shkatërrues 6 në 3, ka nxjerrë tërësisht nga shinat efektivitetin e orës së mësimit. Nxënësve u duhen më shumë orë shtesë, me para në dorë, të kapin ritmin.

“Gjuetarët” e kurseve nuk hezitojnë më, që lajmërimet e tyre t’i ngjisin në muret e gjimnazeve, siç ndodh me kursin e matematikës, por dhe vetëm 200 m larg Ministrisë së Arsimit, siç ndodh tek shkolla “De Rada” me kursin e Kimisë. Ministria ndërkohë këndellet në zyrat e saj ku “ke qejf të rrish”, sipas Ministres. Aferim i qoftë Ministrisë!!!!

30707867_2064818373762005_6528716163043521310_n.jpg

Cili nga këto universitete është më i miri dhe cili është më i shtrenjti?

Universiteti i New York-ut në Tiranë
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Luarasi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Privat "Albanian University"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Katolik "Zoja e Këshillit të Mirë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Akademia e Filmit dhe Multimedias "Marubi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e lartë universitare, jopublike, "Universiteti "Marin Barleti""
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Qiriazi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Europian i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Aldent"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "WISDOM"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Polis
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "EPOKA"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e Larte "Nehemia"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Mesdhetar i Shqipërisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional Privat, "Ivoclar Vivadent & Partners"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Pavarësia Vlorë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "LOGOS"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla private e arsimit të lartë, "Universiteti Metropolitan Tirana"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Business University College
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Bedër"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "I Biznesit"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "REALD"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Instituti Kanadez i Teknologjisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
EPITECH ALBANIA
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Esthetics and Style School
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Kërkesa për arrestimin e Llallës”, ish-ministri: Të vihet Rama në pranga që të hyjmë në...
Përgatitje për vizitën e Ramës në Divjakë, makina e policisë pëson defekt, ja si e shtyjnë (VIDEO-DENONCIMI) »
Article Logic
Execution time: 0.025409936904907
array(1) { ["section"]=> string(105) "hajde-kurse-kurse-te-lira-ketu-ironizon-deputeti-ministrja-kendellet-ne-zyre-ja-c-ndodh-ne-shkolla-116961" }