Hajdutët bëjnë për spital 98-vjeçarin vetëm për një televizor

Publikuar tek: bota, më 15:51 08-11-2018 Hajdutët bëjnë për spital 98-vjeçarin vetëm për një televizor

Një i moshuar 98 vjeçar është sulmuar nga hajdutët vetëm për një televizor.

Veteran Peter Gouldstone, 98 vjeç është sulmuar teksa flinte në shtëpinë e tij.

Familja e pensionistit e bëri rastin publik dhe publikoi fotografinë e të moshuarit të shtrirë pa ndjenja në spital.

E përditshmja “TheSun” ka hapur një faqe fondesh për të mbledhur 5 mijë dollarë për të. Si pasojë e sulmit i moshuari ka marrë lëndime në sy dhe shenja të tjera në fytyrë.

98-vjeçari u gjet pa ndjenja nga i biri që vuri rrëmujën në shtëpi me sirtarë të hapur dhe rroba në tokë. E gjitha ishte shkaktuar nga hajdutët që ishin në kërkim të gjërave me vlerë dhe parave, por ia dolën të merrnin vetëm në televizor të lirë.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Familja gjendet e vdekur pranë makinës, zhduket djali 12-vjeçar
Kapja e heroinës, reagon ministri Salvini »
Article Logic
Execution time: 0.016752958297729
array(1) { ["section"]=> string(68) "hajdutet-bejne-per-spital-98-vjecarin-vetem-per-nje-televizor-140760" }