Hakerat sulmojnë Mira Kazhanin, i vjedhin “Facebook-un”. Gazetarja shkon në polici

Publikuar tek: fcb-bomb, më 10:59 08-04-2015 Hakerat sulmojnë Mira Kazhanin, i vjedhin “Facebook-un”. Gazetarja shkon në polici Postimi i Hakersave pasi vodhën Facebook-un e gazetares

Gazetarja Mira Kazhani, aktualisht opinioniste e spektaklit Big Brother 8, ka rënë pre e hakersave në rrjetin social “facebook”. Ata kanë hakuar llogarinë në emër të gazetares duke i vjedhur profilin e duke marrë nën kontrroll gjithë të dhënat dhe privatësinë e saj.

“Mira nuk është më me ju faleminderit , skuadra e Zuckenbergut nuk mund të bëj gjë”, shkruan hakeri pasi ka vjedhur llogarinë e gazetares. Pas kësaj miqtë kanë komentuar duke e paralajmëruar se gjurmët kanë mbetur në IP, ndërkohë që e kanë bërë me dije për denoncimin që ka ngritur gazetarja  e cila e shqetësuar ka shkuar në polici dhe ka bërë menjëherë denoncimin përkatës duke i lënë organeve kompetente të marrin nën kontroll situatën.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.03171706199646
array(1) { ["section"]=> string(83) "hakerat-sulmojne-mira-kazhanin-i-vjedhin-facebook-un-gazetarja-shkon-ne-polici-8111" }