Halim Kosova prezanton programin për Tiranën: Punësim, ulje taksash dhe urbanistikë gjithëpërfshirëse

Publikuar tek: politike, më 18:12 01-06-2015 Halim Kosova prezanton programin për Tiranën: Punësim, ulje taksash dhe urbanistikë gjithëpërfshirëse

Kandidati i Partisë Demokratike për Bashkinë e Tiranës, Halim Kosova, ka prezantuar sot në ambientet e Pallatiti të Kongreseve, programin e tij për kryeqytetin. Kosova tha se parësore do të jetë hapja e vendeve të reja të punës dhe ulja e taksave, por edhe më shumë hapësira të gjebërta.

Kam plan konkret për zgjidhjen e problemeve të reja, dhe atyre që kanë ekzistuar prej dekadash. Synoj uljen e taksave, rritjen e punësimit, përmirësimin e shërbimeve ndaj qytetarëve, kujdesin ndaj personave në nevojë.

Më kanë pyetur, ore Halim, po si shumë i ndershëm je , shumë babaxhan je për tu marrë me politikë. Përgjigja që u kam dhënë unë atyre është, se jo dhe jo nuk ma lejon origjina, edukata familjare dhe fakti që e kam ndërtuar me ndershmëri çdo gjë, që të ofendojë. Shkurt e shqip nuk bëhem dot 99-sh”, ka thënë Kosova.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Doshi sqaron angazhimin e tij në fushatën elektorale: Kam mbështetjen e popullit
Ambasada e SHBA: Përshëndesim lëvizjen e guximshme të PD-së. Reagon Muhameti. Protesta në Këlcyrë »
Article Logic
Execution time: 0.014420986175537
array(1) { ["section"]=> string(75) "halim-kosova-prezanton-programin-per-tiranen-punesim-dhe-ulje-taksash-12415" }