Hante prej një viti pa paguar, ja çfarë u thoshte pronarëve

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 14:22 20-05-2019 Hante prej një viti pa paguar, ja çfarë u thoshte pronarëve

Një 27-vjeçar në Afrikën e Jugut gjeti një mënyrë naive për të ngrënë çdo ditë ushqim falas.

 

Sipas Daily Mail, 27-vjeçari vizitonte dyqanet e ‘KFC’ dhe thoshte që e kanë dërguar nga zyrat qendrore për të provuar cilësinë e produkteve dhe të ushqimeve.

Kështu që ai hante pafund pa paguar për një vit derisa u zbulua dhe u arrestua. Sipas agjensisë ‘African Voice’, 27-vjeçari tani kërcënon burgimin deri në 6 muaj por lajmi i tij u bë viral dhe mijëra përdorues i kanë dhënë pseudonimin ‘Perendia e Ushqimit’.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.032335996627808
array(1) { ["section"]=> string(65) "hante-prej-nje-viti-pa-paguar-ja-cfare-u-thoshte-pronareve-164992" }