Hapet dera e tregut ndërkombëtar për Era Istrefin, firmos kontratë me “Sony Music”

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 19:14 22-02-2016 Hapet dera e tregut ndërkombëtar për Era Istrefin, firmos kontratë me “Sony Music”

Këngëtarja Era Istrefi është shëndërruar tashmë në një “fenomen”që nuk njeh kufinj. Ajo është bërë hit në top listat europiane dhe ja marë komente mjaft positive. Era ka hedhur  hapin më të madh të karrierës së saj.

“Intv” është informuar se artistja shqiptare do të firmosë sot një kontratë me Sony Music në Angli e cila synon ta shndërrojë në një yll ndërkombëtar.

Gjatë kësaj periudhe Era dhe menaxheri i saj "Nesër" kanë vlerësuar oferta të shumta që i kanë mbërritur në një kohë fare të shkurtër dhe pak ditë më parë u bë e ditur se ajo ende nuk kishte vendosur midis 3 kompanive: Sony, Island dhe Republic. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.041367053985596
array(1) { ["section"]=> string(85) "hapet-dera-e-tregut-nderkombetar-per-era-istrefin-firmos-kontrate-me-sony-music-33257" }