Haradinaj mesazh të papritur: Askush nuk do na ndajë

Publikuar tek: rajon, më 14:19 10-07-2019 Haradinaj mesazh të papritur: Askush nuk do na ndajë

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj i është drejtuar me një thirrje të papritur, qytetarëve të Kosovës.

Ai u ka bërë thirrje qytetarëve se askush nuk do i ndajë.

"Të nderuar qytetarë të Republikës së Kosovës. Jemi bashkë dhe jemi të fortë! Askush nuk do të na ndajë.  Sovranitetin, integritetin dhe paprekshmërinë e Kosovës, do ta mbrojmë me çdo çmim", ka shkruan kryeministri.

Deklarata ka ardhur pasi autoritetet e Kosovës i kanë ndaluar hyrjen, ministrit të Mbrojtjes së Serbisë, Aleksandar Vulin.

uu.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0068130493164062
array(1) { ["section"]=> string(58) "haradinaj-mesazh-te-papritur-askush-nuk-do-na-ndaje-171760" }