Haradinaj reagon ashpër: Kufijtë e vendosur me luftë vetëm lufta i ndan

Publikuar tek: rajon, më 15:19 07-08-2018 Haradinaj reagon ashpër: Kufijtë e vendosur me luftë vetëm lufta i ndan Ramush Haradinaj

Ndërkohë që çështja e lëvizjes së kufijve të Kosovës ka tërhequr vëmendjen në mbarë botën kryeministri i Republikës së Kosovës Ramush Haradinaj në një konferencë për shtyp ka reaguar ashpër duke u shprehur se kufijtë e Kosovës janë kufij lufte të vendosura nga Ushtria Çlirimtare e Kosovës dhe Nato, ndaj thekson se lëvizja e këtyre kufijve do të sjellë luftë.

Gjithashtu Haradinaj thotë se me Serbinë do të diskutohet vetëm njohja reciproke.

“Kush mendon se luhen kufijtë e Kosovës gabon. Ne i përkasim një bote të tillë që udhëhiqemi nga Amerika.

Kufijtë e Kosovës janë kufij lufte të vënë nga UÇK dhe nga Nato. Kufijtë që janë vendosur me luftë vetëm lufta i ndan.

Me Serbine do diskutojmë vetëm njohjen reciproke”, tha kryeministri i Kosovës.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « KORRIGJIMI I KUFIJVE/ Kujdes me detajet, në to fle dreqi!
Thaçi propozon Referendum për shkëmbim territoresh me Serbinë, SQARON marrëveshjen (REAGIMI) »
Article Logic
Execution time: 0.018946886062622
array(1) { ["section"]=> string(77) "haradinaj-reagon-ashper-kufijte-e-vendosur-me-lufte-vetem-lufta-i-ndan-130422" }