Helmimi i demokratëve, hetimet vijojnë: Ajo që ndodhi gjatë mitingut të PD ka potencialin e një akti terrorist dhe kërkon hetim

Publikuar tek: fcb-bomb, më 18:07 29-05-2017 Helmimi i demokratëve, hetimet vijojnë: Ajo që ndodhi gjatë mitingut të PD ka potencialin e një akti terrorist dhe kërkon hetim

Shkëlzen Berisha djali i ish-kryeministrit Sali Berisha e ka quajtur “akt terrorist” sitiuatën që bëri demokratët të përfundojnë në spital.

Para dy ditësh gjatë mitingut të Partisë Demokratike dhjetëra demokratë së bashku me kreun Lulzim Basha përfunduan në spital për shkak se kishin simptoma të enjtjes, kruajtjes dhe djegies së syve.

Ende nuk është zbardhur shkaku i kësaj ngjarjeje por zëra të shumtë në PD dhe jashtë saj kanë hedhur dyshime se kemi të bëjmë me një “akt terrorist” ose të qëllimshëm.

“Ajo që ndodhi dje gjatë mitingut të PD ka potencialin e një akti terrorist dhe kërkon hetim dhe transparencë të plotë”, shkruan Shkëlzen Berisha në reagimin e tij në facebook.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.050264120101929
array(1) { ["section"]=> string(131) "helmimi-i-demokrateve-hetimet-vijojne-ajo-qe-ndodhi-gjate-mitingut-te-pd-ka-potencialin-e-nje-akti-terrorist-dhe-kerkon-hetim-80397" }