Helmoi vjehrrën dhe u rrëfye te hoxha: “Më faltë Allahu”. Ja si u zbulua krimi pas një viti

Publikuar tek: aktualitet, më 00:14 14-03-2018 Helmoi vjehrrën dhe u rrëfye te hoxha: “Më faltë Allahu”. Ja si u zbulua krimi pas një viti Viktima dhe bashkëshorti

Pas gati një vit nga vdekja e Lirie Lamit, policia ka mundur të zbardhë ngjarjen e plotë, duke arrestuar autoren e krimit, nusen e saj si dhe tre persona për moskallëzim krimi.

Por si rrodhi ngjarja?

Vitin e kaluar në Kamëz, Marjana Cmeta, 20-vjeçe kishte konflikte me vjehrrën pasi nuk e pranonte si nuse të djalit. Ajo vendosi të kryejë veprimin fatal duke helmuar vjehrrën me fotoksinë. Ngjarja në atë kohë u raportua si vetëvrasje pasi 48-vjeçarja Lirie Lami u gjet e varur në litar.

Por pas krimit, nusja shkoi për t’u rrëfyer te hoxhë Hysen Shehu. Ajo i tregoi të gjithë ngjarjen se si e helmoi vjehrrën, dëshmi që Shehu e regjistroi me video.

Më pas hoxha vuri në dijeni bashkëshortin e viktimës, Agim Lamin dhe një familjar Arben Saliun.

Të tre personat e mësipërm u arrestuan sot nga policia për moskallëzim krimi. Ndërsa autorja e pranoi krimin në polici.

Cili nga këto universitete është më i miri dhe cili është më i shtrenjti?

Universiteti i New York-ut në Tiranë
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Luarasi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Privat "Albanian University"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Katolik "Zoja e Këshillit të Mirë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Akademia e Filmit dhe Multimedias "Marubi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e lartë universitare, jopublike, "Universiteti "Marin Barleti""
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Qiriazi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Europian i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Aldent"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "WISDOM"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Polis
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "EPOKA"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e Larte "Nehemia"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Mesdhetar i Shqipërisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional Privat, "Ivoclar Vivadent & Partners"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Pavarësia Vlorë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "LOGOS"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla private e arsimit të lartë, "Universiteti Metropolitan Tirana"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Business University College
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Bedër"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "I Biznesit"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "REALD"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Instituti Kanadez i Teknologjisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
EPITECH ALBANIA
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Esthetics and Style School
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Daut Gumeni: Janë zhdukur regjistrat me emrat e spiunëve dhe pseudonimet, mbetën fakirat
Kosova dhe Shqipëria e fusin në kalenda kalendarin e bashkëpunimit kulturor »
Article Logic
Execution time: 0.013394832611084
array(1) { ["section"]=> string(94) "helmoi-vjehrren-dhe-u-rrefye-te-hoxha-me-falte-allahu-ja-si-u-zbulua-krimi-pas-nje-viti-113179" }