Henri Çili largohet nga UET, zbulohet arsyeja dhe kush është pedagogu që zëvendëson (EMRI)

Publikuar tek: aktualitet, më 09:24 13-01-2018 Henri Çili largohet nga UET, zbulohet arsyeja dhe kush është pedagogu që zëvendëson (EMRI)

Largohet nga drejtimi i Universitetit Evropian të Tiranës, Henri Çili.

Lajmin e ka bërë të ditur mbrëmë, teksa ishte i ftuar në emisionin “Zonë e lirë” te Arian Çani. Sipas tij që prej këtij muaji, Çili nuk do të jetë më administrator i UET, për shkak të mbarimit të mandatit të tij, i përcaktuar kështu nga statusi i universitetit.

Vendin e Çilit e ka zënë, Arbi Agalliu, i cili do të jetë administratori i ri i këtij Universiteti.  

Arbi. Agalli ka përfunduar Doktoraturën mbi Sistemin Bankar në Shqipëri në 2013 pranë Universitetit të Tiranës. Pas studimeve të larta në UT, Arbi ka kryer një Master Shkencor për Shkenca Europiane Ekonomike në Universitetin e Bambergut në Gjermani. Ai ishte drejtor i Shkollës se Doktoraturës në Fakultetin e Ekonomisë në UET ku shërben edhe edhe si pedagog.

 

 19511615_651384058391418_3110420768796443537_n.jpg

20031615_10213738369841272_4585303806554863915_n.jpg

 

23659616_10214882691008586_2516832879895549782_n.jpg

 

 

 

Votoni kryebashkiakun tuaj: Kush punon mirë, kush është i korruptuar

Emri / Bashkia
Punoi mirë
I korruptuar

Ju lutem, për të votuar kryetarin e bashkisë klikoni Qarkun përkatës në hartë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ndodh në Shqipëri, të 'burgosur' në pronat e tyre me hipotekë, gjykata falsifikoi vendimin
Moti në fundjavë, bien temperaturat, ç’parashikojnë sinoptikanët për reshjet e shiut dhe borës »
Article Logic
Execution time: 0.016530990600586
array(1) { ["section"]=> string(94) "henri-cili-largohet-nga-uet-zbulohet-arsyeja-dhe-kush-eshte-pedagogu-qe-zevendeson-emri-106403" }