“Heronjtë e heshtur", një moment pasi zjarrëfikësit shpëtuan pasurinë e shqiptarëve

Publikuar tek: foto-e-dites, më 08:23 17-03-2017 “Heronjtë e heshtur

Kjo foto e këtij zjarrfikësi në Tiranë është duke bërë xhiron e rrjeteve sociale dhe portaleve. Momenti është fotografuar në Bibliotekën Kombëtare, e cila u përfshi nga flakët në katin e tretë të nëndheshëm.

Ky është njëri prej zjarrfikësve që luftoi me flakët për të shpëtuar pasurinë letrare të shqiptarëve dhe jo më kot ai së bashku me kolegët e tij konsiderohen “heronjtë e heshtur të Shqipërisë”. Ndonëse vënë jetën e tyre në rrezik për të siguruar tonën, këta punonjës marrin paga qesharake dhe shpesh herë u mungojnë pajisjet e nevojshme për t’u përballur me zjarrin.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.057076930999756
array(1) { ["section"]=> string(86) "heronjte-e-heshtur-nje-moment-pasi-zjarrefikesit-shpetuan-pasurine-e-shqiptareve-72191" }