Hetime ne 4 shtete të fuqishme, kapet sasia më e madhe e drogës në 20 vite

Publikuar tek: bota, më 08:49 08-11-2018 Hetime ne 4 shtete të fuqishme, kapet sasia më e madhe e drogës në 20 vite Porti i Genovas

Policia italiane ka kapur një sasi të madhe droge që vinte nga Irani në portin e Genovas.

Sipas mediave italiane, bëhet fjalë për 270 kg heroinë, sasia më e madhe e kapur në 20 vitet e fundit. Heroina vinte nga Irani dhe fshihej në kontenierë në portin e Genovas.

Hetimet janë zhvilluar në katër shtete të ndryshme, Zvicër, Francë, Belgjikë dhe Hollandë.

Në përfundim të operacionijanë arrestuar dy persona të cilët ende janë të pa identifikuar.

Nëse droga do të arrinte të dilte në treg do të kapte vlerën e 2 milionë e 160 mijë dollarëve.  

Pas sekuestrimit të drogës, policia ka organizuar dhe ka bërë dorëzimin e kontrolluar të heroinës jashtë Italisë.  

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Trump shkarkon Prokurorin e Përgjithshëm Jeff Sessions
Shtëpia e Bardhë i ndalon qasjen gazetarit të CNN »
Article Logic
Execution time: 0.024709939956665
array(1) { ["section"]=> string(80) "hetime-ne-4-shtete-te-fuqishme-kapet-sasia-me-e-madhe-e-droges-ne-20-vite-140701" }