‘Hidh pluhur sipër edhe ikë’, Rama inspekton rrugën Shkodër-Muriqan: Banka Botërore nota superlative për programin

Publikuar tek: aktualitet, më 11:14 09-11-2018 ‘Hidh pluhur sipër edhe ikë’, Rama inspekton rrugën Shkodër-Muriqan: Banka Botërore nota superlative për programin

Kryeministri Edi Rama ka inspektuar punimet në rrugën Shkodër-Muriqan.

Sipas Ramës ky është një segment i rëndësishëm rrugor me fluks të lartë qarkullimi sidomos gjatë sezonin turistik.

Kryeministri bën me dije se 4 muaj pasi iu nënshtrua rindertimit sot është një realitet i transformuar tërësisht dhe një tjetër model suksesi i Programit Kombëtar të rindërtimit dhe mirëmbajtjes së rrugëve

“Deri dje ka pasur program gallatë, hidh pluhur sipër edhe ikë.  Tashmë ky program ka standarde dhe për ata të Bankës Botërore që financojnë një pjesë të programit, ne patëm një takim ku u shprehën me nota superlative për programin”, u shpreh Rama.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Cineplexx së shpejti me një vendodhje të dytë
HISTERIA mediatike, drejtori i televizionit informativ tregon pse transmetoi live gjithe ceremoninë e varrimit të Kaçifas »
Article Logic
Execution time: 0.020090103149414
array(1) { ["section"]=> string(117) "hidh-pluhur-siper-edhe-ike-rama-inspekton-rrugen-shkoder-muriqan-banka-boterore-nota-superlative-per-programin-140865" }