Hidhet shorti për anëtarët e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, këta janë emrat e përzgjedhur

Publikuar tek: politike, më 11:54 07-12-2017 Hidhet shorti për anëtarët e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, këta janë emrat e përzgjedhur

Sot u hodh shorti për zgjedhjen e anëtarëve të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi. Mbledhja u zhvillua në kryesinë e kuvendit, e drejtuar nga Vasilika Hysi.

Shorti është ndarë në disa faza dhe emrat e përzgjedhur nga goglat janë:

 NGA GJYKATA E LARTË

Artan Broci –anëtar

Shkëlzen Selimi zëvendës-anëtar

 NGA GJYKATA KUSHTETUESE

Besnik Imeraj

Altina Xhoxhaj

Vitore Tushaj, zv.anëtare

PROKURORIA E PËRGJITHSHME

Rovena Gashi

NGA ZYRA E PROKURORËVE TË APELIT

Gentian Tërnova

Fatjona Memeçaj

GJYKATA E APELIT

Enton Dhimitri

Fatos Qato

GJYKATA ADMINISTRATIVE  

Ahmet Jangulli

ANËTARI ZËVENDËSUES I GJYKATËS SË APELIT DHE ADMINISTRATIVE

Sotiraq Lubonja 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ilir Meta përshëndet nga Marseja, shikoni kë ka takuar sot
Komisioni i Ligjeve shpall vendin vakant për kryeprokurorin e përkohshëm, zbardhet projektvendimi i PS dhe kriteret për kandidatët »
Article Logic
Execution time: 0.024877786636353
array(1) { ["section"]=> string(100) "hidhet-shorti-per-anetaret-e-keshillit-te-emerimeve-ne-drejtesi-keta-jane-emrat-e-perzgjedhur-102271" }