Hidhini një sy revistës që drejton mbesa e Berishës, Dasara Malltezi: Synon tregun botëror

Publikuar tek: fcb-bomb, më 10:21 31-08-2016 Hidhini një sy revistës që drejton mbesa e Berishës, Dasara Malltezi: Synon tregun botëror

Dasara Malltezi, mbesa e ish-kryeministrit Berisha ka lancuar revistën e saj “Utopian” në Paris. Dasara është shefe e revistës, Enri Mato themelues, Jarl Alexandre de Basseville “Creative Director” dhe Egla Harxhi kontribuuese.

“No Compromises” quhet ekspozita që gjendet brenda revistës, ku do të shfaqen edhe imazhet nudo, megjithatë me një mesazh të fortë nga pas. “Një manifest kundër industrisë së eskortave dhe markave”, është  shprehur Dasara.

19­-vjeçarja beson se “No Compromises” gjen vend më së miri edhe në shoqërinë shqiptare, ka thënë Dasara ndërsa është shprehur se ky bashkëpunim e ka vendosur në kontakt me artistë dhe media në vende të ndryshme si Amerikë, Azi, Europë etj.

u.jpg

u1.jpg

u2.jpg

u3.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020484924316406
array(1) { ["section"]=> string(94) "hidhini-nje-sy-revistes-qe-drejton-mbesa-e-berishes-dasara-malltezi-synon-tregun-boteror-51405" }