Hipotekat kërkojnë 26 drejtorë, Rama ka një mesazh të rëndësishëm për të gjithë aplikuesit

Publikuar tek: politike, më 09:00 13-10-2017 Hipotekat kërkojnë 26 drejtorë, Rama ka një mesazh të rëndësishëm për të gjithë aplikuesit

Pak ditë më parë ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj shpalli 26 vende vakante për drejtues në zyrat e hipotekave në thuajse të gjithë vendin.

Këtë mesazh e ka përsëritur edhe kryeministri Rama mëngjesin e sotëm dhe jep një mesazh të rëndësishëm për të gjithë ata që duan të aplikojnë. Rama sqaron se afati i fundit për aplikime është data 25 tetor.

“MIRËMËNGJES dhe ju uroj një ditë të mbarë me nxitjen që të merrni pjesë në konkurimin e hapur për vendet vakante të Regjistruesve në 26 Zyrat Vendore të Regjistrimit të Pasurive të Paluajtshme.

Për të gjithë të interesuarit, afati i fundit i aplikimit është data 25 Tetor dhe për t'u njohur me kushtet e kriteret e kandidimit në këtë proces të radhës transparent të konkurrimit publik, të bazuar në parimin e meritokracisë, mjafton një klikim në: www.drejtesia.gov.al”, shkruan Rama. 

 

22448270_10155220459581523_5434031776329568114_n.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Mbledhja e qeverisë sot në Vlorë, Rama sposton një pjesë të axhendës, ç’ka ndodhur
Projektligji për pakicat etnike, Vasili: Mos e votoni, do të shkaktojë kaos në të ardhmen »
Article Logic
Execution time: 0.020340919494629
array(1) { ["section"]=> string(95) "hipotekat-kerkojne-26-drejtore-rama-ka-nje-mesazh-te-rendesishem-per-te-gjithe-aplikuesit-95724" }