Hiqeni pak mendjen nga Reforma dhe zbuloni motivin e jashtëzakoshëm për të cilin është mbledhur Parlamenti 77 vjet më parë

Publikuar tek: fcb-bomb, më 15:40 21-07-2016 Hiqeni pak mendjen nga Reforma dhe zbuloni motivin e jashtëzakoshëm për të cilin është mbledhur Parlamenti 77 vjet më parë

Reforma në Drejtësi është në fokus të të gjithë shqiptarëve tani por ndërkohë që presim rezultatet përfundimtare që do dalin nga negociatat mes palëve, zbuloni motivin e jashtëzakoshëm për të cilin është mbledhur Parlamenti 77 vjet më parë. Gazetari i Vlorës Ergys Alushi e sjell të gjithën në vëmendje:

Të enjten e datës 26 janar 1939, Parlamenti i Shqipërisë do të mblidhej vetëm për të degjuar lajmin e pritjes së një fëmije nga martesa e "Sovraneve t'onë", në fillim të muajit prill nga mbretëresha. Duartrokitje të nxehta dhe të parreshtura, përfshi edhe ambasadorët e huaj në sallë.

Çuditërisht edhe sot pas 77 vjetësh ambasadorët e huaj, përkatësisht ai i SHBA dhe BE, Donald Lu dhe Romana Vlahutin, ndodhen në Kuvendin e Shqipërisë por për një tjetër motiv: Miratimin e Reformës në Drejtësi.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021235227584839
array(1) { ["section"]=> string(128) "hiqeni-pak-mendjen-nga-reforma-dhe-zbuloni-motivin-e-jashtezakoshem-per-te-cilin-eshte-mbledhur-parlamenti-77-vjet-me-pare-47318" }