Holandë, një person i armatosur hyn brenda televizionit kombëtar

Publikuar tek: bota, më 21:40 29-01-2015 Holandë, një person i armatosur hyn brenda televizionit kombëtar

Një person i armatosur ka hyrë në ambientet e televizionit kombëtar holandez, “NOS”, duke kërkuar të futet në transmetim direkt.

Lajmi konfirmohet nga mediat lokale dhe bëhet e ditur se televizioni ka ndërprerë transmetimin. NOS shkruan se “për shkak të rethanave, nuk ka transmetim gjatë kësaj kohe”.

Ndërkohë mësohet se personi është arrestuar nga policia, por nuk dihet nëse nga ky incident ka persona të lënduar.

Stafi i televizionit është evakuar nga godina.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026224136352539
array(1) { ["section"]=> string(68) "holande-nje-person-i-armatosur-hyn-brenda-televizionit-kombetar-1864" }