Homazhe për dëshmorët e atdheut

Publikuar tek: foto-e-dites, më 08:37 08-04-2016 Homazhe për dëshmorët e atdheut

Në Pallatin e Kongreseve në Tiranë janë zhvilluar ditën e djeshme homazhet në nder të dy pilotëve Donald Hoxha dhe Florian Deliaj, që humbën jetën në një aksident ajror.

Të pranishëm, ishin edhe shumë oficerë të Forcave të Armatosura, të struktuarave të Policisë së Shtetit si dhe ministra e politikanë. Kapiten Florian Deliaj dhe toger Donald Hoxha humbën jetën dy ditë më parë pasi helikopteri me të cilin po kryenin një seancë stërvitore u rrëzua në Liqenin e Shkodrës. Në këtë aksident mbeti i plagosur edhe ushtari profesionist Gerald Baramuça.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0067009925842285
array(1) { ["section"]=> string(37) "homazhe-per-deshmoret-e-atdheut-37126" }