HORROR/ Futbollisti serb i thyen këmbën në fushë 'yllit' të Austrisë (VIDEO)

Publikuar tek: sport, më 10:14 18-06-2019 HORROR/ Futbollisti serb i thyen këmbën në fushë 'yllit' të Austrisë (VIDEO)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme gjatë ndeshjes  U-21 mes Serbisë dhe Austrisë për Kampionatin Europian.

Mbrojtësi serb Jovanoviç, ndërhyn në mënyrë të gabuar ndaj futbollistit të Austrisë Hanes Uolf, duke i thyer këmbën këtij të fundit.

Siç shihet nga pamjet futbollisti ka thyer këmbën në mënyrë të tmerrshme. E gjithë skena u regjistrua në minutën e 75-të të ndeshjes.

Hanes Uolf cilësohet si 'ylli' i Austrisë, ndërsa pas këtij incidenti do të duhet të presë një kohë të gjatë për debutimin e tij në Bundesligë.

14907428-7151385-image-a-18_1560801428067.jpg

 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.04609203338623
array(1) { ["section"]=> string(78) "horror-futbollisti-serb-i-thyen-kemben-ne-fushe-yllit-te-austrise-video-168670" }