Hoxha: SHISH ka mbledhur informacione inkriminuese kundër Fatmir Xhafajt

Publikuar tek: aktualitet, më 22:36 11-10-2018 Hoxha: SHISH ka mbledhur informacione inkriminuese kundër Fatmir Xhafajt

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka deklaruar se Shërbimi Informativ Shtetëror (SHISH) ka mbledhur informacione inkriminuese kundër Ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj.

I futar në "Real Story" Hoxha ka thënë se pavarësisht se SHISH ka mbledhur informacione ato nuk u kanë kaluar institucioneve.

“SHISH ka qenë duke mbledhur informacion inkriminues kundër Fatmir Xhafajt. Informacioni nuk i ka kaluar institucioneve”, ka thënë Artan Hoxha.

Më herët është përfolur se dhe gazetari që intervistoi “Babalen” ose Albert Veliun, Jetmir Olldashi ka punuar për SHISH, madje dhe pajisjet që ai ka siguruar për përgjimin e vëllait të Ministit Fatmir Xhafaj, Agron Xhafa.

Komunikimin e Albert Veliut me SHISH e ka konfirmuar dhe deputeti Edmond Spaho, i cili ka thënë “Babale ka kontaktuar SHISH përpara se të vinte në PD.”

 

Votoni kryebashkiakun tuaj: Kush punon mirë, kush është i korruptuar

Emri / Bashkia
Punoi mirë
I korruptuar

Ju lutem, për të votuar kryetarin e bashkisë klikoni Qarkun përkatës në hartë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 'SI EMERGJENCË KOMBËTARE', Patozi ngre alarmin: 6 debate televizive për BABALEN
TRONDITËSE/ Kush është 13-vjeçarja që vdiq në Tiranë, U VRA nga një pjesëtar i familjes (EMRI) »
Article Logic
Execution time: 0.022292137145996
array(1) { ["section"]=> string(78) "hoxha-shish-ka-mbledhur-informacione-inkriminuese-kunder-fatmir-xhafajt-137492" }