Humb betejën me sëmundjen e rëndë, shuhet ylli i ‘Broadway’

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 07:41 14-02-2018 Humb betejën me sëmundjen e rëndë, shuhet ylli i ‘Broadway’

Është ndarë nga jeta në moshën 61-vjeçare aktorja e njohur Jan Maxëell.

Ylli i Broadway dhe kandidatja e pesfishtë për çmimin “Tony” humbi betejën me një sëmundje të pashërueshme, e cila e mundonte prej kohësh.

I shoqi, aktori dhe dramaturgu Robert Emmet Lunney njoftoi thotë se ajo mbylli sytë në shtëpinë e saj në Manhatan pas një beteje të gjatë me kancerin, shkrun Associated Press.

Maxëell luajti në Broadway rolin e një studiuese e muzikës në vitin 1989. Ajo mori pesë nominime për Tony Aëard gjatë karrierës së saj, e para në 2005 për muzikën “Chitty Chitty Bang Bang”. Ajo gjithashtu u emërua për punën e saj në “Coram Boy” në vitin 2007, “Lend Me a Tenor” dhe ” Familja Mbretërore “, si në 2010, ashtu edhe në” Follies “në vitin 2012.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Një tufë me gjëra absurde, që në të kaluarën ishin mëse normale (Foto)
Marina mes dy zjarreve, Geti fut në "sherr" motrat Vjollca (FOTOT) »
Article Logic
Execution time: 0.015732049942017
array(1) { ["section"]=> string(63) "humb-betejen-me-semundjen-e-rende-shuhet-ylli-i-broadway-110186" }