Humb ekuilibrin avioni në Kinë, ulet deri në lartësinë 6,000m

Publikuar tek: bota, më 13:45 12-07-2018 Humb ekuilibrin avioni në Kinë, ulet deri në lartësinë 6,000m Foto ilustruese

Avioni i fluturimit të linjës ajrore Hong Kong- Dalias humbi ekuilibrin në ajër dhe maskat e oksigjenit në kabinë u shkatërruan. Mediat lokale ngrejnë dyshime se piloti i avionit ka qenë duke pirë cigare dhe kjo ka shkaktuar një problem në sistemin e ventilimit.

Autoritet e Aviacionit Kinez janë duke shqyrtuar regjistruesin e të dhënave të fluturimit si dhe regjistruesin e zërave në kabinë

Shumë prej pasagjerëve kanë postuar foto gjatë incidentit në rrjetet e tyre sociale. Gjithashtu pasagjerët janë shprehur për mediat se i është kërkuar të shtrëngojnë rripat e tyre të sigurimit dhe se avioni duhet te ulet.

Nëqoftëse një avion humb ekuilibrin piloti duhet të  ulet në mënyrë që të mbajë pasagjerët të sigurtë ka thënë eksperti i aviacionit të fluturimeve globale Greg Waldron për BBC, në të kundërt piloti dhe pasagjerët do të humbin ndjenjat.

 

Cili nga këto universitete është më i miri dhe cili është më i shtrenjti?

Universiteti i New York-ut në Tiranë
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Luarasi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Privat "Albanian University"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Katolik "Zoja e Këshillit të Mirë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Akademia e Filmit dhe Multimedias "Marubi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e lartë universitare, jopublike, "Universiteti "Marin Barleti""
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Qiriazi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Europian i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Aldent"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "WISDOM"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Polis
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "EPOKA"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e Larte "Nehemia"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Mesdhetar i Shqipërisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional Privat, "Ivoclar Vivadent & Partners"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Pavarësia Vlorë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "LOGOS"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla private e arsimit të lartë, "Universiteti Metropolitan Tirana"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Business University College
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Bedër"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "I Biznesit"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "REALD"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Instituti Kanadez i Teknologjisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
EPITECH ALBANIA
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Esthetics and Style School
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Trump nga Brukseli: Vendet e NATO-s nuk do të rrisin shpenzimet e tyre ushtarake
Nuk ndalet Rusia, paralajmëron krizë në Ballkan: Gati bllokimi i marrëveshjes Maqedoni-Greqi »
Article Logic
Execution time: 0.0056960582733154
array(1) { ["section"]=> string(67) "humb-ekuilibrin-avioni-ne-kine-ulet-deri-ne-lartesine-6-000m-127660" }