Humbi familjen nga sulmet në Aleppo, ja si duket 7-vjeçari sot

Publikuar tek: bota, më 08:48 16-04-2018 Humbi familjen nga sulmet në Aleppo, ja si duket 7-vjeçari sot

Me mijëra fëmijë të pafajshëm kanë humbur jetën nga sulmet në Aleppo të Sirisë. Pamje tronditëse të fëmijëve të plagosur bën xhiron e botës.

Ndërsa fotoja e këtij vogëlushi, që quhet Omran Daqneesh, theu internetin. Djali asokohe 5 vjeç humbi të gjithë familjen nga sulmet në qytetin e tij.

Sot ai jeton me një tjetër familje të cilët përkujdesen për të dhe duket se vogëlushit i është rikthyer buzëqeshja.

Foto e realizuar së fundmi:

 s083144714.jpg

 

41271BC200000578-0-image-a-13_1496731824008.jpg

DLsJtDRXcAAqswo.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Përleshje mes kufirit të Afganistanit dhe Pakistanit, dhjetëra të vdekur
Përplasen dy aeroplanë, raportohen VIKTIMA »
Article Logic
Execution time: 0.016531944274902
array(1) { ["section"]=> string(68) "humbi-familjen-nga-sulmet-ne-aleppo-ja-si-duket-7-vjecari-sot-117047" }