Humbi fatalisht të atin, djali i deputetit të ndjerë përlot rrjetin: Bab’ thellë në zemër na ther...

Publikuar tek: fcb-bomb, më 21:16 01-01-2018 Humbi fatalisht të atin, djali i deputetit të ndjerë përlot rrjetin: Bab’ thellë në zemër na ther... Ne foto i ndjeri Gjovalin Kadeli dhe bashkeshortja

Deputeti Gjovalin Kadeli u nda nga jeta si pasojë e nje sëmundjeje të rëndë vitin që lamë pas duke tronditur mbarë politikën e opinionin publik por më së shumti, familjen e tij.

Admir Kadeli, djali i deputetit të ndjerë ka shkruar disa vargje vërtet prekëse ku shpreh mungesën e të atit në këto ditë festash.

DEDIKIMI:

Festat erdhen ti mungove . . . ! 

Erdhen festat si çdo her 

Thell ne zemer me na ther 

Nuk ka fest as nuk ka gzim

Kur se ke asnjanin prind  

Viti vjeter qe kaloj 

Sa shum zemrat na i coptoj 

Ty bab te  mori me vete 

Na la dhimbjet e ksaj jete 

Per Krishtlindje dhe Vit te Ri 

Ket vit bab festum pa ty 

Fest pa gzim e pa buzqeshje 

Ne i kalum festat ne heshtje 

E dim bab ti je me ne 

Nalt prej qielli ti na sheh 

Por gjith t'mirat e ksaj bote 

Nuk vlejn sa prania jote  

Per çdo gzim e per çdo fest 

Vendi jot bosh ka me mbet 

Edhe pse jo fizikisht 

N'zemrat tona perjetsisht!

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021430969238281
array(1) { ["section"]=> string(101) "humbi-fatalisht-te-atin-djali-i-deputetit-te-ndjere-perlot-rrjetin-bab-thelle-ne-zemer-na-ther-105105" }