Humbja me Portugalinë e zbret Shqipërinë 7 vende më poshtë

Publikuar tek: sport, më 16:01 01-10-2015 Humbja me Portugalinë e zbret Shqipërinë 7 vende më poshtë

Humbja me Portugalinë ka ndikuar që Kombëtarja shqiptare të zbresë me 7 pozicione në renditjen e përgjithshme të FIFA-.s Kuqezinjtë ndodheshin në vendin e 25 një muaj më parë, por sot ndodhen në të 32-in.

Gjithsesi vendi i 32-të në klasifikimin e të gjitha përfaqësueseve në rang global, konsiderohet mjaft pozitiv për një kombëtare si Shqipëria, që ka shansin e artë të marrë pjesë për herë të parë në një event madhor të futbollit, siç është kampionati europian “Francë 2016’.

Vetëm dy muaj më parë, pas vendimit të Gjykatës së Arbitrazhit Sportiv për t’u dhënë 3 pikë kuqezinjve për sfidën e shumëpërfolur me Serbinë, Shqipëria shënoi një rekord historik duke u renditur e 22-ta në botë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « FSHF dhe Rama shpallin “non grata” Ballist Morinën
Atletiko hutohet nga humbja, ngatërron Benfikën me Barcelonën »
Article Logic
Execution time: 0.022510051727295
array(1) { ["section"]=> string(64) "humbja-me-portugaline-e-zbret-shqiperine-7-vende-me-poshte-22110" }